Atvērts rīt 08:00

Būvatļaujas

Construction Type
Zvaniet, lai pasūtītu

+37064317137

Atvērts rīt 08:00

Noderīga informācija

Viens no svarīgākajiem punktiem, kas jāņem vērā pirms jaunas dārza mājas būvprojekta uzsākšanas, ir noteikt, vai jūsu izvēlētajai struktūrai būs nepieciešama plānošanas atļauja vai nē. Juridiski dažām konstrukcijām ar noteiktām tehniskajām īpašībām plānošanas atļauja nav nepieciešama, kas var palīdzēt izvairīties no dokumentu kārtošanas sloga, kā arī ietaupīt laiku un naudu.

Plānošanas atļauja var būt nepieciešama koka ēkām ar noteiktu tipu, izmēru, izmantošanu un tehniskajām īpašībām. Pārliecinieties, vai jūsu izvēlētajai struktūrai ir nepieciešama plānošanas atļauja, ko izsniedz vietējās plānošanas iestādes.

Kad plānošanas atļauja NAV nepieciešama?

Plānošanas atļauja SIP vai koka mājas būvniecībai nav nepieciešama, ja jūs attīstāt vienu stāva ēku uz savas zemes (piemēram, jūsu pagalmā), izvēlētajai ēkai nav balkona, platformas (kas ir vairāk nekā 300 mm virs zemes līmeņa) vai lievenis (mūsu koka ēkas ar lieveni ir paceltas ne vairāk kā 300 mm virs zemes). Arī jums nav jāiegūst būvatļauja, ja jumts ir līdz 4 m augsts (divslīpju) vai 3 m augsts (vienslīpju) – kores augstums ir līdz 2,5 m. Vēl viens gadījums ir tad, kad kores augstums ir līdz 2,5 m (kad māja atrodas mazāk nekā 2 m attālumā no robežas) vai 4 m (kad māja atrodas vairāk nekā 2 m attālumā no jebkuras robežas). Un pēdējais no šiem iemesliem ir jaunās ēkas mērķis – vai tā tiks izmantota tikai ne dzīvojamām vajadzībām (piemēram, atpūtai, uzglabāšanai vai attālinātam darbam). Tātad, ja jūsu atbilde uz visiem iepriekš minētajiem apgalvojumiem ir “jā”, visticamāk, ka jums nebūs nepieciešama plānošanas atļauja jūsu ēkai. Tomēr mēs iesakām vēlreiz pārbaudīt ar vietējo plānošanas iestādi katrā atsevišķā gadījumā. Parauga vēstule vietējām plānošanas iestādēm ir augšupielādēta jūsu ērtībām. Par plānošanas noteikumiem saistībā ar ēkas atrašanās vietu skatiet šeit.

Pārvietojamās mājas bez plānošanas atļaujas

Ja vēlaties uzbūvēt plašāku konstrukciju, lai apmierinātu jūsu vai jūsu ģimenes dzīvojamās vajadzības, mūsu pārvietojamās mājas piedāvā unikālu būvniecības iespēju bez būvatļaujas. Šādām konstrukcijām ir jāatbilst diviem nosacījumiem. Pirmkārt, ēkai ir jāatbilst juridiskajai pārvietojamās mājas definīcijai (šis kritērijs tiek ievērots visām pārvietojamajām mājām bez plānošanas atļaujas). Otrkārt – pārvietojamā māja ir jāizmanto tikai personīgām (vai ģimenes locekļa) vajadzībām, bet ne pārdošanai vai izīrēšanai. Mēs piedāvājam plašu pārvietojamo māju klāstu, kurām nav nepieciešama plānošanas atļauja, tādēļ jūs varat uzbūvēt papildu ēku savā dārzā savām personīgajām vajadzībām, samazinot dokumentu kārtošanas slogu un izmaksas.

Plānošanas atļauju izsniegšanas pakalpojums

Gadījumos, kad jūsu izvēlētā ēka neatbilst iepriekš minētajām prasībām, jums būs jāiesniedz pieteikums plānošanas atļaujai. Ja vēlaties, lai mēs jums palīdzam šajā procesā, mēs varam piedāvāt papildus pakalpojumu, iesniedzot zīmējumus, pievienotos dokumentus vai citus nepieciešamos norādījumus. Mēs labprāt atbildēsim uz jūsu jautājumiem, ja vēlaties uzzināt vairāk par jebkuru aspektu, kas saistīts ar izvēlēto koka māju – lūdzu, sazinieties ar mums pa tālruni +37064317137 vai e-pastu info@siphouse.lv.

Pastāstiet mums par produktu, kuru meklējat

Sniedziet sīkāku informāciju par produktu, kuru meklējat (lietošanas mērķis, platība, izmēri, dizains utt.). Mēs ar jums sazināsimies pēc iespējas ātrāk (parasti tajā pašā vai nākamajā darba dienā).

Vai vēlaties, lai mēs jums atzvanītu un sniegtu padomu par produktu?

Tālāk atstājiet savu tālruņa numuru, un mēs ar jums sazināsimies parasti tajā pašā vai nākamajā darba dienā.

Zvaniet, lai pasūtītu

+37064317137

Atvērt rīt 08:00 AM